Ar žinote kaip veikia telematikos sprendimai? Su jais susiduriate kasdien

Pirmiausia, pradėkime nuo to, kas yra telematika. Kaskart, pristatydami savo paslaugas, kalbame apie telematiką kaip apie technologijų jungtį, renkančią, sistemizuojančią ir perduodančią duomenis klientams realiuoju laiku.

Telematikos sistemos naudojamos gauti informaciją apie skirtingus objektus, dažniausiai apie automobilius ir kitas transporto priemones. Telematikos technologijų naudojimas ypač efektyvus valdant autoparkus ir transporto priemonių bei krovinių sekimą.

Būtent tai siūlome savo klientams – Lematics įdiegtos sistemos, kontrolės ir stebėjimo sprendimai, ne tik padeda stebėti priemones realiu laiku, bet ir didinti veiklos efektyvumą.

Telematikos istorija

Kiekvienas pristatomasis straipsnis turi turėti bent dalelę istorijos. Taigi, telematikos pradžia istorikai laiko pirmą rašytinį šaltinį iš 1978-ųjų. Žodis télématique buvo panaudotas S. Nora ir A. Minc prancūzų vyriausybei pateiktoje ataskaitoje, apie visuomenės kompiuterizavimą ir informacijos perdavimą naudojantis telekomunikacijomis.

Télécommunications + informatique = télématique

Taigi, techniškai telematika yra telekomunikacijų ir informatikos derinys, tačiau, viskas yra kur kas įdomiau.

Lematiks telematikos sprendimai

Kaip veikia telematikos sprendimai?

Moderniame pasaulyje telematika paprastai reiškia transporto priemonių telematiką ir taip yra ne veltui.

Telematikos sistema veikia surinkdama duomenis iš įrenginių esančių transporto priemonėse ir juos siųsdama į centrines sistemas apdorojimui ar analizei. Tai dažniausiai apima įvairius jutiklius, GPS technologijas, mobiliuosius tinklus ir kitas duomenų surinkimo priemones. Kiekvienu atveju parenkamas individualus sprendimas, kad būtų surenkami reikalingi duomenys.

Surinkti duomenys apdorojami, analizuojami ir naudojami patiems įvairiausiems tikslams, tokiems kaip transporto priemonių stebėjimas, darbo efektyvumo vertinimas, saugumas ir pan. Analizei naudojama specialiai sukurta, vartotojui aiškiai valdoma platforma.

Vis dar skamba sudėtingai?

Jei laukdami užsakytos vakarienės žiūrite į telefono ekraną ir stebite ten judančią kurjerio piktogramą – stebite kaip veikia telematika. Tai procesas įmonėms ir jų klientams suteikiantis galimybę gauti ir peržiūrėti duomenis apie transporto priemones, keliaujančias siuntas, pakuotes ir dar daugiau, realiuoju laiku.

Visa informacija iš įrenginio belaidžiu būdu siunčiama į vieną centralizuotą serverį, kuriame programinė įranga duomenis analizuoja ir atsakingi asmenys gali sekti ar padidinti veiklos efektyvumą, optimizuoti maršrutus ir reaguoti į pasikeitimus bei atnaujinimus.

Kokias užduotis gali atlikti telematika?

Transporto sekimas ir valdymas. Integruotų technologijų dėka telematika gali stebėti transporto priemonių:
○ buvimo vietą,
○ greitį,
○ maršrutus,
○ kuro sanaudas ir kt.

Saugumo ir apsaugos sistemų valdymas. Telematika leidžia įvairioms sistemoms, pvz., namų apsaugos, verslo apsaugos ar net automobilių apsaugos sistemoms, siųsti įspėjimus ar reaguoti į įvykius.

Efektyvumo ir našumo vertinimas. Telematikos sprendimai nėra išrasti kaip sekimo ir kontrolės įrankis. Tai labiausiai pasitarnauja padedant įmonėms matuoti ir analizuoti veiklos efektyvumą, kad būtų galima gerinti veiklos procesus ir mažinti veiklos sąnaudas. Norint tai padaryti pirmiausia reikia stebėti ir analizuoti įvairius veiklos duomenis.

Automatizuotas atsakas į įvykius. Telematikos sprendimai gali būti programuojami atlikti automatinius veiksmus, reaguojant į tam tikrus įvykius, pvz., automobilių avarijas, nenumatytus sustojimus ir pan.

Kokie yra telematikos sprendimai, mažinantys kaštus tiek didelėms, tiek mažoms įmonėms?

Griauname stereotipą, kad išmanių sprendimų naudą gali pajusti tik didelės įmonės. Telematikos sprendimai gali būti ypatingai naudingi ir mažoms įmonėms, turinčioms vos 10 automobilių parką, mat kiekviena įmonė turi ne tik skaičiuoti sąnaudas, resursus, bet ir atsakingai vykdyti buhalterinius skaičiavimus. Išties, įmonės dydis nėra svarbus, efektyviau valdyti išteklius, optimizuoti veiklą ir mažinti kaštus aktualu yra visiems.

Dėka tinkamai parinktų, individualizuotų sprendimų, net ir mažos įmonės gali būti konkurencingesnės, taupesnės, efektyvesnės ir geriau valdančios savo išteklius.

Kokie yra telematikos sistemų privalumai transporto parko valdyme?

Telematikos sistemų naudojimas transporto parko valdymo srityje gali būti labai naudingas gerinant saugą, mažinant degalų sąnaudas, maksimaliai padidinant efektyvumą, didinant našumą ir geriau tvarkant darbo užmokestį.

Pagerintas saugumas. Autoparko vadovai gali mokyti vairuotojus, remdamiesi duomenimis apie kiekvieno vairavimo stilių ir elgesį, taip sumažindami nepageidaujamus vairavimo įpročius: greičio viršijimą, staigų stabdymą ir pan. Labai tiksliai gali būti pamatuojamas vairuotojo našumas.

Sumažėjusios degalų sąnaudos ir maksimalus efektyvumas. Naudodami telematikos sprendimus automobilių parko valdytojai gali nustatyti matyti kur neefektyviai naudojami degalai. Duomenų valdymas gali sumažinti nereikalingą ridą geriau planuojant ir efektyvinant maršrutus kiekvienam vairuotojui.

Didesnis našumas. Realaus laiko GPS informacija gali padėti išvengti nepalankių oro ir eismo sąlygų, o vadovai gali lengvai priskirti visus naujus maršrutus artimiausiai transporto priemonei.

Geresnis darbo užmokesčio valdymas. Tikslus darbo laiko sekimas kada transporto priemonė pradeda darbą ir kada baigia gali padėti įvertinti ir darbuotojo darbo kokybė. Taip atsakingi vadovai gali užtikrinti, kad darbuotojams būtų mokama už jų darbo valandas ir optimizuoti nereikalingą laiką, praleistą rankiniu būdu pildant darbo laiko apskaitos žiniaraščius.

Draudimas. Eismo įvykių ar kitų nesklandumų metu iš transporto priemonės, kurioje yra sumontuoti telematikos sprendimai galima gauti papildomos, labai vertingos informacijos įvykio analizei. Draudimo bendrovės gali naudoti telematiką, kad nustatytų rizikos veiksnius pagal vairuotojo elgesį ir atitinkamai pakoreguotų įmokas. Įmonės taip pat gali pateikti draudimui telematikos duomenis avarijos atveju ir pan.

Kokia yra telematikos sprendimų kaina?

Telematika skamba smagiai, atrodo vertingai, tačiau kokia yra sistemų kaina?

Telematikos sistemos kaina priklauso nuo konkrečios sistemos, kurią įdiegiate transporto priemonėje. Paprastas GPS sekiklis bus daugeliui prieinamas pasirinkimas, tačiau jis nesuteiks daug naudingos informacijos apie transporto parko valdymą.

Pilnai integruotas telematikos sprendimas su papildomomis technologijomis, įskaitant OBD skaitytuvus, prietaisų skydelio kameras, pažangų tvarkyklių valdymą kainuos daugiau, tačiau užtikrins žymiai didesnę grąžą jūsų verslui. Kreipkitės ir padėsime įvertinti jums galimas telematikos naudas.

Kaip naudotis telematika savo transporto parke

Telematikos integravimas į savo autoparką yra labai paprastas. Lematics komanda pasirūpins ne tik reikiama technika, bet ir ją sumontuos, o taip pat pilnai apmokys naudotis duomenis renkančia sistema.

Didžiuojamės savo klientų aptarnavimo ir techniniu servisu, kurie dirba taip, kad kiekvieno kliento poreikis būtų įgyvendintas. Lematics klientams nereikia išmokti instaliuoti, prijungti įrangos ir tvarkyti problemų patiems. Mūsų technikai ne tik pilnai paruošia reikiamą įrangą, ją suinstaliuoja atvykę pas klientą ir pilnai apmoko ja naudotis. Taip pat viso bendradarbiavimo laiku teikia priežiūros paslaugas. Siekiame užtikrinti lygių neturinčias serviso paslaugas, kad patirtumėte malonų tėkmės jausmą savo versle: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Vokietijoje ir Lenkijoje. Visur, kur reikia jums.

Viską pritaikome taip, kad jūsų poreikiai būtų pilnai patenkinti! Bendradarbiaukite su ekspertais ir prisijunkite prie patenkintų Lematics klientų tinklo, kurie mums patikėjo suteikti inovatyvius sprendimus, viršijančius lūkesčius.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ELIMINATING TENSION FROM TELEMATICS

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!