Kaip valdomi automobilių parkai 2024-aisiais? Sužinokite karščiausias tendencijas

Paskutinį dešimtmetį automobilių parkų valdymo tendencijos greitai tobulėja ir gan kardinaliai keičiasi. Tam didelę įtaką turi tiek tvarumo tikslai, tiek įmonių efektyvumo planai. Juk norime atitikti ne tik ekologinius tikslus, bet vis efektyvinti verslą, priimti sprendimus, kad jis generuotų vis didesnę grąžą.

Naujausios technologijos, dirbtinis intelektas ir dar „karšti“ IT sprendimai šiuo metu daro tam didžiausią įtaką, tad ir toliau didžiausią pažangą matome elektrinėse transporto priemonėse, išmaniuose mobilumo sprendimuose, ekologiškuose autoparkuose. Trumpai apžvelkime ir dirbtinį intelektą, mat numatomas ja poveikis automobilių parko valdymo rinkai bus gilus ir platus.

Pažiūrėkime, kaip tendencijos formuos automobilių parko valdymo pramonę 2024 m.

 

Prioritetas – vairuotojų sauga

Patys pirmieji telematikos žingsniai buvo skirti vairuotojų elgesiui stebėti. Tačiau pradžioje sprendimai buvo skirti kontrolei ir bausmėms. Tačiau viskas gan drastiškai pasikeitė ir dabar turime sprendimus, orientuotus į vairuotojų saugumą ir geresnes darbo sąlygas.

Kaip gerinti darbo sąlygas naudojant technologijas?

Viena iš tokių technologijų, įkūnijančių transporto parko valdymo tendencijas, sujungianti jutiklius, kameras ir GPS, kad padidintų vairuotojo saugumą. Bendras visų rodiklių stebėjimas padeda analizuoti vairuotojo nuovargį ir budrumą realiu laiku, pastebi galimus pavojus kelyje ir leidžia geriau suvokti bendrą situaciją.

Augantis AI sprendimų naudojimas telematikoje

Dirbtinis intelektas jau gan ilgą laiką vadinamas technologijų revoliucija, bet į kasdienį gyvenimą ateina pamažu. 2022-aisiais „ChatGPT“ sulaukė didelio vartotojų dėmesio – gebėjimas generuoti nuoseklų ir kontekstui tinkamą turinį naudojant didelius kalbos modelius pakeitė požiūrį į DI.

Kitas žingsnis yra multimodalinis DI kuriantis ne tik tekstą, bet ir vaizdus, ​​​​garsą bei vaizdo įrašus.

Automobilių parko valdymo rinkoje DI taip pat prisideda prie pokyčių – kuo daugiau konteksto jis supras ir galės analizuoti, tuo efektyvesnis bus panaudojimas. Todėl operatorių tikslas yra apmokyti konkrečius duomenų šaltinius naudoti tinkamą informaciją ir taip pateikti suasmenintas rekomendacijas bei atsakymus klientui.

Telematikoje tai reiškia, kad DI greičiau pastebės neatitikimus ir pasiūlys sprendimus.

Kai atrodo tie sprendimai realybėje? Pavyzdžiui, dirbtinio intelekto telematikos sistemos gali klasifikuoti vairavimo stilius, generuoti rekomendacijas ir savarankiškai analizuoti ir spręsti vaizduose užfiksuotas kliūtis.

Vis žalėjantys autoparkai

Tvarumas išsiskiria kaip viena reikšmingiausių transporto parko valdymo tendencijų. Vyriausybės kuria didelius planus, kaip mažinti taršą. ES jau įgyvendina reglamentus, draudžiančius pardavinėti dujomis ir dyzelinu varomus automobilius nuo 2035 m.

Norint išlikti aktualiems ir investuoti į ilgalaikius sprendimus, būtina savo strategijas pritaikyti prie ekologiškų ir žaliųjų sprendimų.

Telematikos sprendimai ir čia atlieka labai svarbų vaidmenį. Yra kelios užduotys, su kuriomis susitvarkome nepriekaištingai:

Išmanus degalų valdymas. Įdiegus degalų stebėjimo sistemas, stebimos degalų sąnaudos realiuoju laiku. Analizuojamas darbo efektyvumas, neefektyvūs maršrutai, o tai padeda optimizuoti maršrutą arba apmokyti vairuotojus, taip taupant įmonės išteklius ir gerinant taršos rodiklius.

Transporto priemonių parko priežiūros optimizavimas. Telematikos platformos analizuoja naudojimo ir našumo duomenis realiuoju laiku, kad optimizuotų priežiūros grafikus. Telematikos sprendimų dėka galite analizuoti daugiau parametrų nei tik ridą ar laiką. Proaktyvus planavimas apsaugo nuo gedimų ir brangaus remonto.

Vairuotojo elgesio stebėjimas. Telematikos sistemos stebi vairuotojo elgesį, įskaitant greičio viršijimą ir staigų stabdymą, realiu laiku. Automobilių parko valdytojai naudoja šią informaciją norėdami nustatyti vairuotojus, kuriems gali prireikti papildomo mokymo, kad būtų galima taikyti ekologišką vairavimo praktiką. Saugus ir ekonomiškas vairavimas padeda sumažinti degalų sąnaudas ir padidinti saugumą.

Transporto priemonių elektrifikavimas

Transporto priemonių elektrifikavimas yra vienas didžiausių ekologinių tikslų. Šiuo metu vidaus degimo variklių išmetamųjų teršalų kiekis sudaro daugiau nei 15 % viso pasaulio su energija susijusių išmetamųjų teršalų, tad nenuostabu matyti vis daug elektrifikuotų sprendimų tiek asmeniniuose automobilių pasirinkimuose, tiek didelių kompanijų autoparkuose.

Elektriniai automobiliai gali nuvažiuoti vis toliau, yra vis galingesni. Infrastruktūra jų priežiūrai taip pat vis auga. Be abejo, dar prireiks laiko, kol elektromobiliai taps dominuojančia transporto rūšimi, tačiau matysime vis daugiau automobilių parkų, kuriuose bus dyzelinių, elektrinių ir hibridinių transporto priemonių derinys.

Telematikos sprendimai čia pasitarnauja būtent mišrių autoparkų valdymo sistemose. Nesvarbu kiek ir kokių automobilių yra jūsų autoparke, viską valdyti, sekti ir analizuoti galite vienoje sistemoje.

Išmanusis mobilumas

Kas yra išmanusis mobilumas? Tai yra visuotinis tinklas, kuriame autobusai, taksi, motoroleriai ir kitos transporto rūšys naudoja technologijas, skirtas pagerinti žmonių judėjimą miestuose. Išmanusis mobilumas apima daugybę skirtingų sprendimų, įskaitant:

Viešojo transporto paslaugos, kurios laikosi grafikų;

• Efektyvus siuntų, produktų ir krovinių pristatymas mieste su optimizuotu maršrutų planavimu;

• Automobilių dalijimosi paslaugos, dviračių ir paspirtukų nuoma judėjimui mieste.

• Išmaniojo mobilumo populiarumas auga, mat visuotinai yra skatinama iškeisti keliones asmeniniais automobiliais į kitus judėjimo mieste sprendimus.

Telematikos sistemos čia pasitarnauja realaus laiko GPS sekimo sistemomis ir įrenginių parametrų sekimu.

Kibernetinis saugumas ir rizikos IT rinkoje

Tobulėjant internetiniams sprendimams tobulėja ir sukčiai. Manoma, kad kibernetinių atakų skaičius ateinančiais metais tik augs, todėl viskas, kas yra susiję su IT sistemomis turi imtis stiprių apsaugos sprendimų.

Pagrindinis automobilių parkų iššūkis yra sekimo įrenginių ir įrangos pažeidžiamumas. Daugeliui jų trūksta stiprių saugumo priemonių, todėl kibernetiniams nusikaltėliams jie tampa lengvi taikiniai dėl mažo dydžio, įperkamumo ir įmontuotų saugos funkcijų trūkumo.

Ko imtis, kad apsaugotumėte savo autoparką? Rinkitės tik patikimus transporto parko valdymo sprendimus, kurie teikia pirmenybę saugumui. Itin svarbu visada atnaujinti programinę įrangą, pagal gamintojo reikalavimus.

Apžvelgtos tendencijos yra ilgalaikės ir toliau formuos transporto parko valdymo pokyčius. Ar jūsų įmonė bus šios evoliucijos dalis?

Priimdami pažangius sprendimus jau dabar galite pirmauti automobilių parko valdymo pramonėje, nesvarbu kokio dydžio yra jūsų įmonė.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ELIMINATING TENSION FROM TELEMATICS

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!