Transporto priemonių tarša

Transporto priemonių taršos kontrolė, taršos leidimai ir kiti biurokratiniai klausimai. Kaip lengviau visa tai sutvarkyti su Lematics sistemomis?

Taršos kontrolė vykdoma ne tik gamyklose ar gamybinėse įmonėse, tačiau ir autoparko valdyme. Valstybė yra įsipareigojusi ne tik kontroliuoti CO2 emisijas, bet ir kurti sistemas bei įstatyminę bazę taip, kad tarša būtų kaip įmanoma minimalizuojama.

Taršos reguliavimas visiems eismo dalyviams

Šiemet įsigaliojo įstatymo pakeitimai ir Aplinkos apsaugos departamentas pradeda vykdyti transporto priemonių į aplinką išmetamų teršalų kontrolę. Tai reiškia, kad nuo šiol aplinkosaugininkai galės tikrinti ar transporto priemonių išmetami teršalai neviršija nustatytų taršos normų. Transporto priemonėms, kurios neatitiks nustatytų standartų bus panaikinamas techninės apžiūros dokumentų galiojimas.

Tarša ūkinėje ar pramoninėje veikloje

Ūkinės ir pramoninės veiklos taršos kontrolė yra kur kas griežtesnė ir įgyvendinama laikantis ES direktyvinių nuostatų. Trumpai, tai reiškia, kad kiekvienas įrenginys turi būti eksploatuojamas tik turint leidimą ir veiklą registruojant Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimų sistemoje. Taršos leidimus privaloma turėti taršių įrenginių, neatitinkančių TIPK leidimų sistemos reikalavimus, eksploatavimui.

Visa ši sistema skamba sudėtingai, tiesa? Reikalavimai, dokumentai, besikeičiančios reguliacijos ir įstatymai.

Visa tai suvaldyti gerokai lengviau, kai jūsų įrenginiuose sumontuota programinė įranga, nuolat stebinti ir analizuojanti visus rodiklius. Jums tereikia prisijungti prie Lematics sistemos ir gausite visus reikalingus duomenis, apie visų įrenginių taršą.

Trumpai ir paprastai apie taršos mokestį

Taršos mokestis taikomas lengviesiems ir lengviesiems krovininiams automobiliams kurių išmetamas CO2 kiekis yra didesnis nei 130 g/km. Kiekvieno automobilio individualios emisijos yra apskaičiuojamos pagal jo degalų rūšį, variklio tūrį ir kitus faktorius ir šį mokestį reikia sumokėti automobilio registracijos metu.


Tačiau, fiziniai ir juridiniai asmenys susiduria su kasmet mokamais taršos mokesčiais pagal tai kiek konkreti transporto priemonė sunaudojo kuro, vykdydama ūkinę ar komercinę veiklą. Būtent šiems duomenims surinkti ir analizuoti įmonės renkasi Lematics sistemą, kas padės apskaičiuoti ir deklaruoti visus duomenis itin paprastai.

Paskutiniai šio mokesčio pakeitinai įsigaliojo 2021-aisiais, visus pakeitimus ir aktualiausią informaciją šiuo klausimu galite sekti Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos ministerijos puslapyje.

Transporto priemonių tarša

Naudojantis Lematics sistema reiškia, kad gerokai palengvėja autoparko valdymas, nes nereikia pildyti kelionės lapų, sekti ir skaičiuoti kuro užpylimų. Nesvarbu koks jūsų autoparko dydis – sistema visus duomenis surenka ir analizuoja, o vos prireikus galite išsiimti dokumentus ir pateikti buhalterijai.

Optimizuokite savo verslo procesus ir mėgaukitės sklandžiu įmonės valdymu.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ELIMINATING TENSION FROM TELEMATICS

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!